"Coldrex" - kullanım talimatları

Soğuk algınlığı veya grip, muhtemelen enortak hastalıklar. Sıcak yazda bile, örneğin çok soğuk suda yıkanarak yüksek bir sıcaklık alabilirsiniz. Bu rahatsızlıkların belirtileri çok tatsızdır ve ateş gücü, eklem ağrıları, baş ağrısı, burun akışı gibi kalıcı olarak çalışma kapasitesini düşürebilir. Ve doktorlar, bu sefer komplikasyona kapılmamak için evde geçirmek için tavsiyede bulunmakla birlikte çoğu kişinin böyle tezahütte bulunacak kadar zamanı yok. Gerekli ve acil vakalar, çalışma faaliyet gerektirir. Bu nedenle, şimdi bu kadar popüler olan bu semptomlarla baş etmeye yardımcı ilaçlar veya en azından onları azaltın. Bunlardan biri olan "Koldreks" tablet şeklinde üretilir ve toz halindedir, sıcak suda çözünür.

"Coldrex" - talimat

Dozaj formu. Tabletler.

Uluslararası isim. Coldrex.

Kompozisyon. Fenilefrin hidroklorür 5 miligram, terpinhidrat 20 miligram, parasetamol 500 miligram, C vitamini 30 miligram, kafein 25 miligramdır. Ek maddeler: nişasta, potasyum sorbat, povidon, boya sarısı, sodyum lauril sülfat, stearik asit, talk. Ayrıca terpinhidrat ve kafein içermeyen "Coldrex Tozları" tabletleri de bulunmaktadır.

"Coldrex" - talimat: eylem

Bu kombine sentetik bir ilaçtır,Antipiretik, analjezik (analjezik) ve anti-inflamatuar etki gösteren bir ilaçtır. Burun tıkanıklığını ortadan kaldırmaya veya azaltmaya yardımcı olur, fenilefrin varlığından dolayı solunumu kolaylaştırır. Ve kafein ve C vitamini kullanımı hastalığın gelişimini ve komplikasyonların oluşmasını önler. İlaç uyuşukluğa neden olmaz.

"Coldrex" - talimat: kanıt

Çeşitli soğuk algınlığı, grip, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, titreme, paranazal sinüslerde ve boğaz ağrısı, eklem ve kas ağrısı.

"Coldrex" - talimat: dozaj

On iki yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler alırsaat dörtte biri olmak üzere iki tablette, dört saatlik resepsiyonlar arasındaki süreyi gözlemleyerek. Bir günde sekiz tabletten fazla almaması önerilir. Altı ila oniki yaş arası çocuklar her dört saatte bir bir tablet alır. Günlük doz dört tableti geçmez. Altı yaşın altındaki çocukların, doktor reçetesiz kullanmaları önerilmez.

Öngörülen dozu aşmak istenmeyen bir durumdur.

"Koldreks" in bağımsız alımı üç güne kadar izin verilir. Gerekirse, bu süreden sonra doktora başvurulması tavsiye edilir.

"Coldrex" - kontrendikasyonlar

- Hipertiroidizm, kalp hastalığı, diabetes mellitus.

- İlacın bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğü.

- Bozulmuş böbrek veya karaciğer fonksiyonu.

- Kan sistemi hastalıkları ile ilişkili çeşitli rahatsızlıklar.

- Tirotoksikoz, arteriyel hipertansiyon.

- "Coldrex" ile birlikte kullanılması önerilmezMAO inhibitörleri, ayrıca trisiklik antidepresanlar. Ve ayrıca diğer parasetamolosoderzhaschimi ilaçları ile, bu paracetmol aşırı dozda yol açar gibi.

"Koldreks" - aşırı doz ve yan etkiler

Bu ilaçlar genellikle iyi tolere edilir. Bazı durumlarda baş ağrısı, alerjik reaksiyonlar, mide bulantısı gibi bazı yan etkileri olabilir.

Aşırı doz durumunda, aşağıdakiSemptomlar: kusma, mide bulantısı, terleme, mide ağrısı, kardiyak aritmiler, soluk cilt. Özellikle ağır vakalarda koma gelişebilir. Bu durumda, bir gastrik lavaj yapmak ve semptomatik tedavi yapmak gereklidir.

Toz "Coldrex"

Bu ilaç aynı etkiye sahiptirTabletler. Daha hızlı hareket eder, çünkü tüketimden önce sıcak suda çözünür ve daha iyi emilir. Koldreks Junior, Koldreks Hotemon Lemon, Koldreks MaxGrip Lemon gibi çeşitli Koldreks tozları vardır. Kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.